Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Dekoloryzacja, czyli wszystko na temat pozbywania się niechcianego koloru włosów

Wizyta w salonie fryzjerskim w związku z chęcią zmiany dotychczasowego koloru włosów to dla wielu kobiet okazja do chwili relaksu i niecierpliwe, ale radosne oczekiwanie na wymarzony efekt i zmianę wyglądu. Jednak co zrobić, jeśli rezultat farbowania będzie daleki od zamierzonego, a nowy kolor po prostu nie będzie się podobał? Na szczęście, nieudana koloryzacja nie musi być powodem do rozpaczy i wiązać się z radykalnym skróceniem włosów. Wystarczy zdecydować się na odwrotny zabieg, jakim jest dekoloryzacja. Może się okazać, że będzie to jedyny skuteczny ratunek dla kobiety niezadowolonej z efektów farbowania.

Czym jest dekoloryzacja?


Już sama nazwa wskazuje, że dekoloryzacja polega na usuwaniu koloru z włosów, a konkretnie – sztucznych, ciemnych barwników, które zawarte są w farbach. Zabieg można wykonać na dwa sposoby:
z użyciem rozjaśniacza – to najszybszy sposób na to, aby pozbyć się niechcianego koloru włosów. Nie należy obawiać się tego preparatu, ponieważ profesjonalne kosmetyki tego typu, które są wykorzystywane w salonach fryzjerskich, w swoim składzie mają również substancje pielęgnujące;


z użyciem specjalnych preparatów color peel lub tzw. ściągaczy koloru – w tym przypadku zabieg trwa dłużej niż z zastosowaniem rozjaśniacza, ale jest delikatniejszy dla włosów.

Jak długo trwa zabieg?


Czas trwania dekoloryzacji zależy od kilku czynników: intensywności koloru, jakości użytej wcześniej farby oraz kondycji włosów. Jeżeli koloryzacja została wykonana w profesjonalnym salonie fryzjerskim, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, to usuwanie sztucznego barwnika może trwać zaledwie 2 godziny. Po tym krótkim czasie uzyskuje się zadowalający efekt, który pozwala zakończyć dekoloryzację na tym etapie. Natomiast, w przypadku, gdy włosy zostały ufarbowane szkodliwymi dla nich preparatami, przez co są zniszczone, a dodatkowo finalny kolor jest bardzo ciemny, dekoloryzacja musi być powtarzana co najmniej kilka razy. To znacznie wydłuża cały proces, ponieważ kolejne zabiegi muszą być wykonywane w odpowiednich odstępach czasu, przez co wszystko może potrwać nawet pół roku.


Należy mieć świadomość, że im ciemniejsze są włosy, tym dekoloryzacja będzie trwała dłużej. Jest to spowodowane tym, że podczas pozbywania się sztucznego barwnika, jednorazowo można rozjaśniać kosmyki tylko o kilka tonów. W związku z tym, kruczoczarne włosy uda się za pierwszym razem rozjaśnić do brązowych tonów, podczas gdy np. jaśniejsze rude szybciej zostaną całkowicie odbarwione.


Dekoloryzacja jest więc nie tylko ratunkiem w sytuacji, gdy ufarbowane pasma nie prezentują się dobrze. Ten zabieg to również sposób na powrót do naturalnego koloru włosów.

Kto może zdecydować się na dekoloryzację?


Dekoloryzacja skierowana jest do wszystkich kobiet, które są niezadowolone z efektów farbowania. W ten sposób można usunąć z pasm ciemny pigment, dlatego zabieg najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnych włosów – czarnych, brązowych, czerwonych i ciemnych rudych. Ale dekoloryzacja to również sprawdzony sposób na przyciemnianie rozjaśnianych włosów.


Kobiety, które mają słabe, zniszczone i cienkie włosy lepiej, aby zaczekały z dekoloryzacją do momentu, którym kosmyki zostaną odbudowane. Choć sam zabieg nie niszczy struktury pasm, to jednak w pewnym stopniu może osłabić ich kondycję. Tym bardziej, że często po wykonanej dekoloryzacji konieczne jest nałożenie farby dla ujednolicenia koloru i uzyskania efektownego wyglądu fryzury.


Chcąc poddać się zabiegowi należy mieć świadomość, że jest on przeznaczony wyłącznie do włosów, które zostały wcześniej ufarbowane. Dekoloryzacja służy bowiem do usuwania sztucznego pigmentu pochodzącego z farb, a nie naturalnego zabarwienia kosmyków.

Profesjonalna dekoloryzacja – bezpieczeństwo i skuteczność


Dekoloryzacja jest zabiegiem bezpiecznym, ale tylko wtedy, kiedy jest wykonywana przez profesjonalistę w salonie fryzjerskim. Żeby nie uszkodzić struktury włosów, specjalista musi prawidłowo ocenić stan pasm i na tej podstawie dobrać właściwe stężenie preparatów, które służą do usuwania sztucznego zabarwienia. Niezwykle istotne jest również regularne i częste (najlepiej co 5 minut) monitorowanie koloru włosów.
Jeśli włosy są cienkie i zniszczone, to najlepszym rozwiązanie będzie odłożenie w czasie dekoloryzacji do momentu, w którym kosmyki nie zostaną odbudowane i odżywione. Dzięki temu można mieć niemal 100% pewność, że włosy nie ulegną nadmiernemu osłabieniu.
Jeżeli dekoloryzacja zostanie przeprowadzona pod okiem profesjonalisty, to nie ma obaw o to, że włosy będą zniszczone.

Pielęgnacja po dekoloryzacji


Po wykonanym zabiegu wskazane jest ufarbowanie włosów dla ujednolicenia koloru, ponieważ dekoloryzacja powoduje, że po usunięciu sztucznego pigmentu włosy mogą mieć nierównomierny odcień. Najlepiej, aby nowa farba była o ton jaśniejsza niż efekt uzyskany po odbarwianiu pasm. W związku z tym, dekoloryzacja i późniejsze farbowanie są powodem do tego, aby szczególnie zadbać o nawilżenie włosów. Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków podczas codziennej pielęgnacji, warto raz na jakiś czas wykonać profesjonalny zabieg rekonstrukcji włosów, głęboko nawilżający albo keratynowe prostowanie. To właśnie keratyna jest jednym z najlepszych składników odżywczych i stanowi prawdziwy ratunek dla osłabionych włosów. Warto więc wybierać też kosmetyki do domowej pielęgnacji, które zawierają ten składnik. Natomiast, wszystkie zabiegi odbudowujące najlepiej jest wykonywać w salonach fryzjerskich. Wówczas można mieć pewność, efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności