Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Trymer
Trymer
Trymer
Nowości

Czym jest trymer do brody?

Dział

Trymer to nic innego jak wielofunkcyjna strzyżarka dla mężczyzn. To niezwykle pożyteczne urządzenie służy głównie strzyżeniu brody i wąsów, jednak doskonale poradzi sobie ze zbędnym owłosieniem w nosie czy uszach. Trymer, w przeciwieństwie do zwykłej golarki, posiada funkcję regulowania długości strzyżenia, co pozwala na precyzyjne kontrolowanie długości i kształtu brody.
Do niedawna mężczyźni nie wyobrażali sobie życia bez golarki. Dziś o wiele częściej sięgają właśnie po trymer, ponieważ to dzięki niemu są w stanie uzyskać pożądany efekt stylizacji. Dotyczy to zresztą nie tylko brody czy wąsów; na rynku pojawia się coraz więcej modeli tego poręcznego urządzenia – wśród nich można znaleźć na przykład specjalnie przystosowane trymery do ciała czy też do owłosienia nosa i uszu.


Co to jest trymer?


Obecnie rzadko który mężczyzna ma problem z odpowiedzią na to pytanie. Trymer to niezwykle popularna maszynka elektryczna, wyposażona w dodatkowe funkcje. Zwykła golarka usuwa owłosienie tuż przy skórze, co jest niezwykle problematyczne, gdy mężczyźnie zależy jedynie na regulacji długości brody, a nie na jej całkowitym usuwaniu. Wbrew pozorom, trymer jest wynalazkiem pochodzącym jeszcze z XX w.; oznacza to, że mężczyźni używają go już od ponad stu lat, choć do łask powrócił stosunkowo niedawno.
Od maszynki do strzyżenia włosów różni się przede wszystkim węższymi ostrzami – takie rozwiązanie pozwala na odpowiednią precyzję przy stylizacji brody. Z kolei zdecydowanie największa zaleta trymera, czyli możliwość regulacji długości strzyżenia, jest możliwa – w zależności od modelu – albo dzięki specjalnym nasadkom, albo dzięki wbudowanemu już systemowi regulacji. Jak łatwo się domyślić, trymery różnią się między sobą ilością poziomów regulacji strzyżenia; większa ilość możliwych wariantów pozwala na wykonanie perfekcyjnej stylizacji, niezależnie, czy będzie to kozia bródka czy broda hollywoodzka.
Dzięki specjalnym nasadkom (lub odrębnie wyprodukowanym modelom) możliwe jest usuwanie owłosienia z nosa, uszu czy z przestrzeni między brwiami; niektórzy panowie z powodzeniem używają trymera także do regulowania włosów pod pachami czy na klatce piersiowej.


Rodzaje trymerów


Trymery można podzielić na różne rodzaje, w zależności od przyjętego kryterium. Pierwszym z nich jest przeznaczenie urządzenia – jak już wspomniano wcześniej, trymer może służyć nie tylko do regulacji długości brody, ale także do usuwania owłosienia z innych partii ciała. W związku z tym można wyróżnić trymery do stylizacji zarostu (z wąskimi ostrzami i wieloma dodatkowymi nasadkami), trymery do ciała (ze specjalną nasadką grzbietową i specjalną głowicą, która jest przystosowana do regulowania długości włosów na ciele), trymery do owłosienia nosa i uszu (najmniejsze ze wszystkich modeli, wyposażone w obrotowe ostrze) oraz trymery uniwersalne, wyposażone w dodatkowe nasadki.
Kolejnym kryterium, którym można posłużyć się przy określaniu rodzajów trymerów, jest zasilanie. Na ogół maszynka jest zasilana na jeden z dwóch sposobów – sieciowo lub przy pomocy akumulatorów; niektóre modele łączą obie funkcje. W pierwszym przypadku (zasilanie sieciowe) urządzenie musi być podłączone do prądu; z kolei jeśli chodzi o trymer akumulatorowy wystarczy, żeby pamiętać o regularnym ładowaniu znajdującego się w nim akumulatora.


Na co zwracać uwagę przy wyborze trymera?


Trymery do brody odzyskują popularność, w związku z czym na rynku pojawia się coraz więcej modeli. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze nowego urządzenia? Oprócz wymienionych wcześniej kryteriów (przeznaczenia i zasilania) dużą rolę odgrywają także parametry. Pierwsza z ważnych funkcji to liczba ustawień długości strzyżenia – im więcej, tym lepiej, ponieważ większa ilość opcji pozwala na precyzyjniejszą stylizację. Ważny jest także zakres długości strzyżenia i materiał, z którego wykonane są ostrza – najlepiej, jeśli jest to stal nierdzewna.
Do dodatkowych funkcji trymera, na które również warto zwrócić uwagę, należą uchwyt antypoślizgowy, uchwyt do zawieszenia czy systemy 2D i 3D, pozwalające na uzyskanie większej ilości efektów.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ