Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Trymer
Trymer

Czym jest trymer do brody?

Trymer to nic innego jak wielofunkcyjna strzyżarka dla mężczyzn. To niezwykle pożyteczne urządzenie służy głównie strzyżeniu brody i wąsów, jednak doskonale poradzi sobie ze zbędnym owłosieniem w nosie czy uszach. Trymer, w przeciwieństwie do zwykłej golarki, posiada funkcję regulowania długości strzyżenia, co pozwala na precyzyjne kontrolowanie długości i kształtu brody.
Do niedawna mężczyźni nie wyobrażali sobie życia bez golarki. Dziś o wiele częściej sięgają właśnie po trymer, ponieważ to dzięki niemu są w stanie uzyskać pożądany efekt stylizacji. Dotyczy to zresztą nie tylko brody czy wąsów; na rynku pojawia się coraz więcej modeli tego poręcznego urządzenia – wśród nich można znaleźć na przykład specjalnie przystosowane trymery do ciała czy też do owłosienia nosa i uszu.


Co to jest trymer?


Obecnie rzadko który mężczyzna ma problem z odpowiedzią na to pytanie. Trymer to niezwykle popularna maszynka elektryczna, wyposażona w dodatkowe funkcje. Zwykła golarka usuwa owłosienie tuż przy skórze, co jest niezwykle problematyczne, gdy mężczyźnie zależy jedynie na regulacji długości brody, a nie na jej całkowitym usuwaniu. Wbrew pozorom, trymer jest wynalazkiem pochodzącym jeszcze z XX w.; oznacza to, że mężczyźni używają go już od ponad stu lat, choć do łask powrócił stosunkowo niedawno.
Od maszynki do strzyżenia włosów różni się przede wszystkim węższymi ostrzami – takie rozwiązanie pozwala na odpowiednią precyzję przy stylizacji brody. Z kolei zdecydowanie największa zaleta trymera, czyli możliwość regulacji długości strzyżenia, jest możliwa – w zależności od modelu – albo dzięki specjalnym nasadkom, albo dzięki wbudowanemu już systemowi regulacji. Jak łatwo się domyślić, trymery różnią się między sobą ilością poziomów regulacji strzyżenia; większa ilość możliwych wariantów pozwala na wykonanie perfekcyjnej stylizacji, niezależnie, czy będzie to kozia bródka czy broda hollywoodzka.
Dzięki specjalnym nasadkom (lub odrębnie wyprodukowanym modelom) możliwe jest usuwanie owłosienia z nosa, uszu czy z przestrzeni między brwiami; niektórzy panowie z powodzeniem używają trymera także do regulowania włosów pod pachami czy na klatce piersiowej.


Rodzaje trymerów


Trymery można podzielić na różne rodzaje, w zależności od przyjętego kryterium. Pierwszym z nich jest przeznaczenie urządzenia – jak już wspomniano wcześniej, trymer może służyć nie tylko do regulacji długości brody, ale także do usuwania owłosienia z innych partii ciała. W związku z tym można wyróżnić trymery do stylizacji zarostu (z wąskimi ostrzami i wieloma dodatkowymi nasadkami), trymery do ciała (ze specjalną nasadką grzbietową i specjalną głowicą, która jest przystosowana do regulowania długości włosów na ciele), trymery do owłosienia nosa i uszu (najmniejsze ze wszystkich modeli, wyposażone w obrotowe ostrze) oraz trymery uniwersalne, wyposażone w dodatkowe nasadki.
Kolejnym kryterium, którym można posłużyć się przy określaniu rodzajów trymerów, jest zasilanie. Na ogół maszynka jest zasilana na jeden z dwóch sposobów – sieciowo lub przy pomocy akumulatorów; niektóre modele łączą obie funkcje. W pierwszym przypadku (zasilanie sieciowe) urządzenie musi być podłączone do prądu; z kolei jeśli chodzi o trymer akumulatorowy wystarczy, żeby pamiętać o regularnym ładowaniu znajdującego się w nim akumulatora.


Na co zwracać uwagę przy wyborze trymera?


Trymery do brody odzyskują popularność, w związku z czym na rynku pojawia się coraz więcej modeli. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze nowego urządzenia? Oprócz wymienionych wcześniej kryteriów (przeznaczenia i zasilania) dużą rolę odgrywają także parametry. Pierwsza z ważnych funkcji to liczba ustawień długości strzyżenia – im więcej, tym lepiej, ponieważ większa ilość opcji pozwala na precyzyjniejszą stylizację. Ważny jest także zakres długości strzyżenia i materiał, z którego wykonane są ostrza – najlepiej, jeśli jest to stal nierdzewna.
Do dodatkowych funkcji trymera, na które również warto zwrócić uwagę, należą uchwyt antypoślizgowy, uchwyt do zawieszenia czy systemy 2D i 3D, pozwalające na uzyskanie większej ilości efektów.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności