Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Czy wiesz, że… włos żyje od 4 do 7 lat?
Czy wiesz, że… włos żyje od 4 do 7 lat?
Pielęgnacja

Czy wiesz, że… włos żyje od 4 do 7 lat?

Dział
Łącznie na głowie rośnie od 75 000 do 150 000 włosów. Ale czy wiesz, że najmłodsze włosy nie żyją więcej niż 10 lat? Przyjrzyjmy się temu bliżej!
 
Cykl włosa składa się z trzech różnych części. Najpierw, istnieje faza wzrostu (anagen), która trwa od 4 do 7 lat. Jest to czas, gdy włos rośnie o około 1 cm na miesiąc. W tej fazie znajduje się ¾ twoich włosów. Następną fazą jest katagen, w której włos odpoczywa i przestaje rosnąć przez ok. 3 tygodnie. Po niej, następuje faza telogen, która trwa 3 miesiące i po której włos umiera. Wówczas, twoje włosy wypadają podczas czesania. Niemniej jednak, jako że natura jest doskonała, zastępują je nowe włókna w fazie anagenu. W ciągu twojego życia, łączna długość włosów może osiągnąć 1000 km i proces ten ponawiać się może ok. 20 razy.
 
Zrozumiałaś już cykl włosów i zastanawiasz się, czy istnieje sposób, by go przyspieszyć... Jeśli marzysz o włosach XXL, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników: pory roku, wiek, higienę osobistą oraz geny. Co więcej, produkty przeznaczone do rodzaju twoich włosów najbardziej sprzyjają ich rośnięciu. Musisz je także chronić przed czynnikami zewnętrznymi, by były odporne. Na zakończenie – czy wiesz, że najdłuższe włosy na świecie należały do Chinkai Xie Quiping i mierzyły 5,62m długości.
 
©Fotolia / Kassandra © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ