Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Czy side hair to fryzura wyłącznie dla długich włosów?
Czy side hair to fryzura wyłącznie dla długich włosów?
Czy side hair to fryzura wyłącznie dla długich włosów?
Trendy i styl

Czy side hair to fryzura wyłącznie dla długich włosów?

Dział
Już od kilku sezonów, włosy zaczesane na bok, czyli tzw. side hair, można zauważyć na wybiegach, ulicach i czerwonym dywanie. Dotychczas, fryzura ta zarezerwowana była wyłącznie dla długich włosów i można było ją wykonywać na włosach zaplecionych w cienkie warkoczyki, włosach karbowanych lub zupełnie prostych. Latem 2013 do mody powracają jednak krótkie włosy, a fryzura side hair dostosowywana jest tym razem do klasycznego boba, stwarzając ciekawą, casualową stylizację.
 
Wykonanie fryzury side hair na włosach ściętych na boba. Technika jest bardzo podobna, jak w przypadku długich włosów. Jakie są więc różnice? Podstawowa różnica, to końcowy rezultat: krótkie włosy nie opadną swobodnie na jedno z twoich ramion. Jednakże, uwodzicielski charakter tego uczesania zupełnie na tym nie ucierpi.
 
Zacznij od wykonania przedziałka na boku, a następnie zaczesz włosy na przeciwległy bok. Chcąc dodatkowo podkreślić efekt side hair, przygładź włosy za pomocą płaskich spinek po tej stronie, po której znajduje się przedziałek.
 
Kiedy twoje włosy będą już zaczesane na jeden bok, nadaj mi odrobinę charakteru. Możesz się zdecydować na ich całkowite wyprostowanie, choć niewątpliwie lepszym rozwiązaniem będzie nadanie fryzurze objętości, która wyeksponuje to uczesanie. Możesz na przykład wykonać loki imitujące fale na włosach.
 
Włosy u nasady mogą być wymodelowane podobnie, jak reszta fryzury lub też pozostać gładkie. Jeżeli zdecydujesz się je wymodelować na gładko, użyj w tym celu okrągłej szczotki i suszarki. Jeżeli natomiast postawisz na efekt falowanych włosów, pomocna okaże się lokówka o dużej średnicy, którą wymodelujesz duże i sprężyste loki. Na koniec, ułóż włosy palcami. Użyj wosku do stylizacji, aby włosy uzyskały pożądany przez ciebie kształt.
 
© Pixelformula / Pokaz Mugler prêt-à-porter, Wiosna-Lato  2013 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ