Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Czy pielęgnacja włosów podczas snu to dobry pomysł ?
Czy pielęgnacja włosów podczas snu to dobry pomysł ?
Pielęgnacja

Czy pielęgnacja włosów podczas snu to dobry pomysł ?

Dział
Przez długi czas kobiety pozostawiały na noc produkty pielęgnacyjne do włosów, co miało służyć otrzymaniu piękniejszych i zdrowszych włosów po przebudzeniu. Jednak, czy aby uzyskać włosy jak z marzeń trzeba w dzisiejszych czasach wciąż uciekać się do tej metody? Oto nasza odpowiedź.
 
Na pytanie, czy pozostawienie maseczki na włosach na całą noc jest skuteczne, nasz profesjonalista od fryzur odpowie: „tak”.  Jednak, czy jest to jedyne rozwiązanie? „Nie, jeszcze kilka lat temu, kobiety spały raz do dwóch razy w miesiącu z maseczką na włosach. Pozostawiały ją na noc i spłukiwały dopiero następnego dnia rano. Włosy były dzięki temu bardziej giętkie, miększe i bardziej błyszczące. Jednakże dzisiaj istnieje tak wiele produktów pielęgnacyjnych oferujących ten sam efekt w zaledwie 20 minut, że spanie w maseczce na włosach wydaje się być sposobem co najmniej przedawnionym.
 
Od pewnego czasu kosmetyki pielęgnacyjne do włosów przenikają do wnętrza włosa, dlatego nie jest już konieczne pozostawianie ich na włosach przez całą noc. Efekty działania maseczki zaczynają być widoczne już po 20 do 30 minutach od jej nałożenia. „Co więcej, całonocna pielęgnacja jest dość uciążliwa. Twoje włosy pozostają wilgotne przez całą noc, widok głowy w turbanie nie jest koniecznie najbardziej seksowny, a płukanie włosów następnego dnia zabiera więcej czasu.”
 
Jednakże, zabieg ten może się okazać niezbędny dla osób o niektórych rodzajach włosów, a raczej o niektórych typach skóry głowy. „Istnieją specjalne odżywki, których efekty działania są widoczne dopiero po jednej nocy w przypadku skóry głowy mającej tendencje do łupieżu. Produkt należy pozostawić na całą noc, a następnie umyć głowę szamponem następnego dnia rano. Skóra głowy zostanie dzięki temu odpowiednio uregulowana.
 
Te z Was, które chciałyby mimo to przetestować tę metodę, powinny wiedzieć do jakich rodzajów włosów jest ona przeznaczona. Chodzi tu głównie o włosy farbowane, które zaczynają blednąć, włosy są matowe lub takie, którym brakuje nawilżenia. „Nałóż więc maseczkę kosmyk po kosmyk, a następnie rozczesz włosy grzebieniem, by dobrze ją rozprowadzić. Masuj przy tym skórę głowy, aby produkt przedostał się do wnętrza włókien włosowych, a potem owiń włosy suchym ręcznikiem. „Następnego dnia rano umyj głowę odpowiednim szamponem, a następnie obficie spłucz."
 
Nasza rada: Aby uzyskać piękne włosy, używaj maseczki po każdym myciu głowy. Możesz ją wybrać według rodzaju Twoich włosów i wedle Twoich potrzeb. Nałóż ją kosmyk po kosmyku i rozprowadź równomiernie. Postaraj się, by nabrała konsystencji emulsji dodając trochę letniej wody, a następnie obficie ją spłucz.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ