Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Czy istnieje idealna pora na obcięcie włosów?
Czy istnieje idealna pora na obcięcie włosów?

Czy istnieje idealna pora na obcięcie włosów?

Obcinanie włosów wieczorem w świetle księżyca sprawia, że włosy szybciej rosną. Prawda czy mit? Czy istnieją pory, w których lepiej jest obcinać włosy? Oto odpowiedzi profesjonalistów.
 
Nie istnieje idealna pora, ani moment na obcięcie włosów. "Radzę kobietom, aby obcinały włosy przed letnimi wakacjami, by nie uwrażliwić ich jeszcze bardziej na morze, słońce, piasek. Niemniej jednak, jest to kwestia estetyki. Nie ma takiego okresu, w którym włosy szybciej rosną".
 
Niezależnie od pory, w której udasz się do fryzjera, twoje włosy szybciej nie urosną. "Włos rośnie średnio między 0,5 a1,5 cm na miesiąc i nic tego nie zmieni. Niektóre okresy lub choroba mogą wpłynąć na połysk włosów, ale nie na ich porost".
 
Regularne podcinanie włosów nie sprawi, że będą one szybciej rosnąć. "Twoje włosy zawsze rosną tak samo. Masz wrażenie, że rosną szybciej, ponieważ wyglądają na zdrowe. Podcinanie końcówek sprawia, że twoje włosy są ładniejsze. Niemniej jednak, nie myśl sobie, że podcinanie włosów ma jakikolwiek wpływ na włosy przy skórze głowy, a zatem na ich porost! Włos jest przecież martwym tworem".
 
Wieczory przy świetle księżyca również nie wpływają na to, czy włosy rosną. "Nigdy tego nie dowiedziono. Wyobraźcie sobie, że to prawda. Wszystkie salony na świecie byłyby otwarte w nocy pod gołym niebem!".
 
Nasza rada: Związywanie włosów nie sprawia, że wolniej rosną. W przeciwnym razie wszystkie kobiety przestałaby robić koki i kucyki! Pobaw się i związuj włosy. Nic złego im się nie stanie.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

CHARLOTTE TOLAZZI
Trenerka z Paryża
Sprawdź