Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Czy istnieje idealna pora na obcięcie włosów?
Czy istnieje idealna pora na obcięcie włosów?
Eksperci

Czy istnieje idealna pora na obcięcie włosów?

Dział
Obcinanie włosów wieczorem w świetle księżyca sprawia, że włosy szybciej rosną. Prawda czy mit? Czy istnieją pory, w których lepiej jest obcinać włosy? Oto odpowiedzi profesjonalistów.
 
Nie istnieje idealna pora, ani moment na obcięcie włosów. "Radzę kobietom, aby obcinały włosy przed letnimi wakacjami, by nie uwrażliwić ich jeszcze bardziej na morze, słońce, piasek. Niemniej jednak, jest to kwestia estetyki. Nie ma takiego okresu, w którym włosy szybciej rosną".
 
Niezależnie od pory, w której udasz się do fryzjera, twoje włosy szybciej nie urosną. "Włos rośnie średnio między 0,5 a1,5 cm na miesiąc i nic tego nie zmieni. Niektóre okresy lub choroba mogą wpłynąć na połysk włosów, ale nie na ich porost".
 
Regularne podcinanie włosów nie sprawi, że będą one szybciej rosnąć. "Twoje włosy zawsze rosną tak samo. Masz wrażenie, że rosną szybciej, ponieważ wyglądają na zdrowe. Podcinanie końcówek sprawia, że twoje włosy są ładniejsze. Niemniej jednak, nie myśl sobie, że podcinanie włosów ma jakikolwiek wpływ na włosy przy skórze głowy, a zatem na ich porost! Włos jest przecież martwym tworem".
 
Wieczory przy świetle księżyca również nie wpływają na to, czy włosy rosną. "Nigdy tego nie dowiedziono. Wyobraźcie sobie, że to prawda. Wszystkie salony na świecie byłyby otwarte w nocy pod gołym niebem!".
 
Nasza rada: Związywanie włosów nie sprawia, że wolniej rosną. W przeciwnym razie wszystkie kobiety przestałaby robić koki i kucyki! Pobaw się i związuj włosy. Nic złego im się nie stanie.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
CHARLOTTE TOLAZZI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

CHARLOTTE TOLAZZI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ