Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Czapka, kapelusz… Jak pozostać ładnie uczesaną po wyjściu z domu?
Czapka, kapelusz… Jak pozostać ładnie uczesaną po wyjściu z domu?

Czapka, kapelusz… Jak pozostać ładnie uczesaną po wyjściu z domu?

Aby utrzymać ciepło głowy przez całą zimę, nie wahasz się zakładać czapki, kapelusza lub uszatki. Są to niezwykle modne, a przy tym pożyteczne dodatki, bez których trudno się obejść w trakcie długich miesięcy zimowych. Nie zawsze jednak nakrycia głowy okazują się najlepszym rozwiązaniem dla Twoich włosów. Oto nasze rady, jak pomimo to pozostać ładnie uczesaną po wyjściu z domu!
 
Twoja głowa, ręce i nogi to części ciała, które są najczęściej wystawione na zimno. Dlatego też zimą powinny one być szczególnie chronione. „Jednakże, kapelusze, czapki i uszatki nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem dla Twoich włosów. Nierzadko włosy u nasady stają się przetłuszczone lub elektryzują się. Jaki jest tego powód? Twoja skóra głowy jest zduszona przez czapkę, a szczególnie takie modele, które są wykonane z materiałów, które elektryzują włosy.”
 
Nie ma mowy o tym, byś pozbywała się swojego cennego nakrycia głowy! Przyjmij dobre przyzwyczajenia, a Twoje włosy nie będą cierpiały w trakcie zimowych miesięcy. Przede wszystkim, unikaj modeli wykonanych z materiałów syntetycznych, które poprzez tarcie będą elektryzować Twoje włosy. Jeśli mimo to, po zdjęciu czapki, Twoje włosy zwrócone są we wszystkie strony, wypróbuj nasz sposób na okiełznanie elektryzującej się fryzury. „Aby Twoje niesforne włosy wróciły na miejsce, nałóż na nie odrobinę serum lub spryskaj swój grzebień lakierem, a następnie się nim przeczesz. To pozwoli Twoim włosom wrócić do normy!”
 
Jeżeli uważasz, że Twoje włosy są oklapnięte po zdjęciu czapki, oto jak możesz nadać im na nowo wigoru. Pamiętaj, że zalecane jest suszenie włosów głową spuszczoną w dół , aby maksymalnie unieść je u nasady. Metodę tę powinnaś zastosować również po zdjęciu czapki. „Opuść głowę w dół i palcami postaraj się nadać objętości swoim włosom u nasady. Możesz też je lekko utapirować przy głowie.”
 
Niektóre z Was mają zapewne problem z przetłuszczającymi się włosami w miejscach, w których kapelusz (lub czapka) zakrywa włosy i czasami uniemożliwia prawidłowe dotlenienie skóry głowy. „W okresie noszenia czapki, postaw na szampony do włosów przetłuszczających się i o suchych końcówkach.  Jednak, nie ograniczaj się wyłącznie tego typu specyfików. Używaj ich na zmianę z łagodniejszymi szamponami.”
 
Nasza rada: Jeżeli chcesz ustrzec się przed wszystkimi wspomnianymi problemami, pamiętaj, że wiele zależy od tego, w jaki sposób nosisz swoje nakrycie głowy. Za wszelką cenę staraj się unikać wkładania czapki do końca. Przede wszystkim, nie jest to zbyt estetyczne! Poza tym, Twoja skóra głowy nie będzie mogła być właściwie dotleniona, a Twoje włosy staną się w efekcie przetłuszczone i bez objętości.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności