Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Codzienna pielęgnacja
Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja brody

Codzienna pielęgnacja brody w przypadku mężczyzn, którzy zrezygnowali z golenia zarostu, jest tak samo ważna jak pielęgnacja włosów czy skóry. Ważne jest nie tylko regularne strzyżenie i wyrównywanie linii brody, ale także jej codzienne mycie i czesanie. Co warto wiedzieć na ten temat?


Mężczyźni, którzy zdecydują się na zapuszczenie brody, powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że tylko zadbany zarost może wzbudzić czyjkolwiek zachwyt. Z tego względu panowie muszą pamiętać, że wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne (takie jak mycie, balsamowanie czy czesanie brody) są po prostu niezbędne, by utrzymać zarost w dobrej kondycji.


Mycie i czesanie


To dwa podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, które musi wykonywać każdy mężczyzna posiadający dłuższy zarost. Do mycia brody można wykorzystać zwykły szampon, jednak drogerie i profesjonalne salony fryzjerskie oferują specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji męskiego zarostu, bogate w składniki odżywcze i ułatwiające układanie brody. Stosowanie tego rodzaju kosmetyków pozwoli ponadto na uzyskanie miękkiego, lśniącego zarostu.
Mężczyźni o bujnym, twardym zaroście powinni zaopatrzyć się także w balsam do brody lub odżywkę zmiękczającą. Uwaga - zwolennicy mycia brody mydłem powinni zdecydowanie zapomnieć o tym sposobie, ponieważ stosowana przez nich metoda wysusza skórę i może powodować dodatkowe podrażnienia.
Po umyciu brody wskazane jest delikatne wytarcie jej ręcznikiem, a następnie rozczesanie. Czy dotyczy to wszystkich panów, bez względu na długość zarostu? Specjaliści spierają się w tym przypadku, jednak większość z nich zaleca codzienne czesanie brody. Po pierwsze, ułatwia to późniejsze ułożenie zarostu; po drugie – umożliwia pozbycie się wszystkich drobinek, które nie zostały usunięte podczas mycia brody. Udowodniono również, że regularne czesanie brody wpływa na wzmocnienie mieszków włosowych i szybszy porost zarostu.


Strzyżenie, podcinanie i formowanie

To kolejne zabiegi, które są obowiązkowe dla każdego brodacza. Oprócz codziennej higieny niezbędne jest regularne kontrolowanie długości i gęstości brody; w innym przypadku zarost, pozostawiony sam sobie, będzie prezentował się niechlujnie i nieatrakcyjnie.
Mężczyźni, którzy dopiero zaczęli zapuszczać brodę, mogą ograniczać się do używania trymera, dzięki któremu będą w stanie nadać rosnącemu zarostowi pożądany kształt. Niektórzy panowie uważają zresztą, że trymer jest niezwykle użyteczny także na późniejszym etapie zapuszczania brody; wystarczy odpowiednio ustawić końcówkę, a następnie unosić włosy do góry, starając się jednocześnie prowadzić maszynkę po linii łuku. Niezależnie od długości zarostu, ważne jest stałe utrzymywanie trymera w czystości.
W pewnym momencie korzystanie z nożyczek i grzebienia okaże się jednak prawdopodobnie niezbędne, ponieważ to one w największym stopniu pomagają utrzymać brodę we właściwym kształcie. Każdy mężczyzna, który chce samodzielnie wykonać strzyżenie zarostu, powinien pamiętać, by nigdy nie robić tego na mokro. To błąd popełniany przez wielu panów; po strzyżeniu wilgotnych włosów często okazuje się, że broda jest krótsza, niż pierwotnie zamierzano. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mokry zarost wydaje się dłuższy, co z kolei powoduje, że mężczyźni często zapominają się i przycinają brodę zbyt krótko.
Niezależnie od długości brody i używanych akcesoriów, warto zastanowić się, jaki styl i kształt zarostu będzie najodpowiedniejszy dla danego mężczyzny. Najłatwiej to ocenić uwzględniając takie czynniki jak kształt twarzy czy gęstość zarostu.


Akcesoria i dodatkowe kosmetyki do pielęgnacji brody


Mężczyźni, którzy niezwykle poważnie traktują temat pielęgnacji swojego zarostu, powinni rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów i preparatów kosmetycznych. Pierwszym z nich jest specjalna szczotka, która rozczesze zarost znacznie lepiej i szybciej niż zwykły grzebień. Warto zaopatrzyć się także w tonik lub olejek do brody – regularnie stosowane zmiękczają zarost i sprawiają, że skóra pod brodą będzie właściwie nawilżona. Ciekawym dodatkiem wydaje się także wosk – mogą go używać panowie, którzy chcą wystylizować i ułożyć swoje wąsy.


Jak dbać o brodę? Najważniejsze informacje


Codzienna pielęgnacja brody jest w przypadku mężczyzn tak samo ważna jak dbanie o właściwą kondycję włosów czy skóry. Nie wszyscy panowie zdają sobie jednak sprawę z faktu, że niektóre zabiegi pielęgnacyjne, w tym mycie i czesanie, powinny być wykonywane codziennie.
Zwolennicy mycia brody zwykłym mydłem muszą jak najszybciej pożegnać się z tą metodą; mydło powoduje, że skóra staje się przesuszona, a broda – szorstka i niemiła w dotyku. Do mycia zarostu można używać zwykłego szamponu, jednak znacznie lepiej korzystać z profesjonalnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji brody. Regularne stosowanie zapewni włosom odpowiednie nawilżenie i sprawi, że zarost będzie znacznie prostszy do ułożenia. Nie można zapominać także o czesaniu brody – systematycznie wykonywane wzmacnia meszki włosowe i sprawia, że zarost rośnie dużo szybciej.
Podgalanie, przycinanie, formowanie, stylizowanie – to czynności, które również należy wykonywać regularnie. Część mężczyzn jest zwolennikiem używania w tym celu trymera – maszynka o odpowiednio dobranej końcówce pozwala na utrzymanie pożądanego kształtu brody. Okazuje się jednak, że na późniejszym etapie zapuszczania brody, niezbędne mogą być także takie akcesoria jak nożyczki fryzjerskie i grzebień. Niezależnie od wybranej metody, warto najpierw zastanowić się, jaki kształt brody jest dla danego mężczyzny najodpowiedniejszy; najlepszą wskazówką będzie kształt jego twarzy. Na przykład mężczyźni o podłużnej twarzy koniecznie powinni unikać tzw. koziej bródki, która tylko niepotrzebne wydłuży brodę.
Panowie, którzy szukają dodatkowych akcesoriów i preparatów do pielęgnacji brody, powinni pomyśleć o zakupie specjalnej szczotki, toniku lub olejku do brody, a także – jeśli mają wąsy – wosku do ich stylizacji.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Niezbędne w tym sezonie