Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Co zrobić, by prostowanie włosów było udane
Co zrobić, by prostowanie włosów było udane

Co zrobić, by prostowanie włosów było udane

Prostowanie polega na modyfikacji struktury włosa. Każdy włos ma swój indywidualny kształt (jest np. falowany lub kręcony). Podczas prostowania ten pierwotny kształt włosa ulega zmianie dając w rezultacie proste włosy. Efekt ten można otrzymać przy wykorzystaniu różnych technik.  Zapoznaj się z nimi wszystkimi, by następnie móc wybrać metodę, dzięki której zabieg prostowania będzie naprawdę udany.
 
W tradycyjnej metodzie prostowania wykorzystuje się kwas tioglikolowy. "Wnika on do wnętrza włosa, gdzie zrywa, a następnie rozwiązuje znajdujące się w nim mostki dwusiarczkowe. Ta reakcja chemiczna modyfikuje ułożenie wiązań białkowych we włosie, prostując go.” Jest to jeden z bardziej radykalnych sposobów na osiągnięcie wymarzonego celu, jednak mimo to, polecany jest w przypadku włosów mocno kręconych lub kędzierzawych, przy których zapewnia długotrwały rezultat.
 
Jeżeli Twoje włosy są zwyczajnie falowane, możesz skorzystać z innych, mniej agresywnych dla włosa technik prostowania. "Przede wszystkim, należy wymienić słynną metodę prostowania brazylijskiego, bazującą na keratynie, tę wykorzystującą cysteinę oraz prostowanie japońskie bazujące na proteinach jedwabiu.” Po wyprostowaniu włos staje się miększy oraz łatwiejszy do czesania!
 
Nie wybieraj jednak pochopnie ani miejsca, ani metody, którą użyjesz do wyprostowania włosów. Wiedz, że źle wykonane prostowanie może zniszczyć Twoje włosy. “Przed pójściem na oślep do fryzjera, warto zastosować się do kilku zasad. Jeżeli Twoje włosy są farbowane lub  odbarwiane, powinnaś zapomnieć o prostowaniu metodą tradycyjną.“ Osoby z włosami cienkimi, bądź wrażliwymi również nie powinny stosować tej metody, chcąc utrzymać zdrowe włosy oraz uniknąć ich osłabienia.
 
Zadbaj o swoje świeżo wyprostowane włosy także w domu! “Jeżeli poddałaś się zabiegowi prostowania tradycyjnego, używaj szamponów i odżywek dla włosów suchych, by w ten sposób nawilżyć włókna włosów, które będą siłą rzeczy mocno wysuszone po zabiegu. Aby zachować proste włosy w domu, zaleca się stosowanie szamponów bez siarczanów.”
 
Nasza rada: Nie wykonuj więcej niż trzech zabiegów prostowania w ciągu roku, aby zanadto nie uwrażliwić włosów. Jednakże, włosy odrastające u nasady, mające naturalną formę skręcenia,  mogą być prostowane co 3 lub 4 miesiące.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie