Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Co-wash, rozwiązanie na suche włosy?
Co-wash, rozwiązanie na suche włosy?
Pielęgnacja

Co-wash, rozwiązanie na suche włosy?

Dział
Co-wash nie oznacza mycia włosów we dwójkę, ani jednoczesnego używania szamponu i odżywki. W rzeczywistości, termin ten jedynie w niewielkim stopniu wyjaśnia o co chodzi w tym nowym trendzie pielęgnacji włosów. Opisujemy go dla Was.
 
Obietnica co-wash. Termin co-wash jest skrótem od „conditionner wash”. Co po polsku oznacza odżywkę. Elementem centralnym tego trendu jest stwierdzenie, że szampony zawierają duże ilości detergentów, które mogą zaszkodzić Twoim włosom, a przede wszystkim je wysuszyć. Podczas, gdy odżywka zawiera również środki myjące, ma ona w sobie mniej potencjalnie szkodliwych substancji! Pomysł polega zatem na tym, by myć włosy odżywką, zamiast szamponem. Powinno to zapewnić włosom jednocześnie czystość i nawilżenie. 

Co-wash, dobry pomysł? W dzisiejszych czasach, istnieją szampony o neutralnym pH i przez to bardzo łagodne. Możesz zatem myć włosy szamponem i uzupełniać pielęgnację odżywką, bez zbytniego narażania włókien włosa na ataki. Mycie włosów samą odżywką nie jest zatem koniecznie użyteczne. Znalazłby się zaledwie kilka wyjątków od tej reguły…

Opinia profesjonalisty. Od czasu do czasu mycie włosów odżywką może być dobrym zwyczajem, ale tylko od czasu do czasu. Dotyczy to włosów grubych, bardzo suchych, kręconych. W tych wypadkach, możesz stosować co-wash na zmianę z Twoim szamponem codziennego użytku. Myjąc włosy odżywką, będą one lepiej odżywione i tym samym staną się piękniejsze. Możesz to również stosować, jeżeli Twoje włosy są suche i cienkie. Również one będą dodatkowo odżywione dzięki co-wash. Należy jednak pamiętać, że cały czas należy stosować odżywkę naprzemiennie z szamponem. 

 © DR © Jean Louis David
 
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ