Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Ciąża: co ona oznacza dla twoich włosów?
Ciąża: co ona oznacza dla twoich włosów?
Fryzura

Ciąża: co ona oznacza dla twoich włosów?

Dział
W ciąży twoje ciało się zmienia. Ale nie tylko ono. Twoje włosy także! Odkryj, co cię czeka podczas ciąży i postaraj się przygotować na te wszystkie zmiany.
 
Podczas ciąży, włosy ogólnie rzecz biorąc stają się o wiele ładniejsze! „Jest to okres, w którym kobieta ma więcej hormonów, dzięki którym włosy stają się ładniejsze i bardziej błyszczące. Jakość włosów się widocznie polepsza.” Tak więc, podczas ciąży nie musisz używać żadnych specjalnych kosmetyków. Wystarczy, że wybierzesz szampon i odżywkę dostosowane do rodzaju i natury twoich włosów.
 
Jednakże, jeżeli jesteś fanką farbowania, trwałej, prostowania brazylijskiego lub japońskiego, powinnaś na jakiś czas zrezygnować z tych zabiegów. „Odradzamy tego typu usługi, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Dziecko jest wtedy jeszcze w stanie embrionalnym, dlatego lepiej jest się z tym chwilowo wstrzymać. Problemu nie stanowią same produkty, ale odory, jakie wydzielają się na przykład podczas zabiegu farbowania.” Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na rezygnację z farbowania, postaw na farby bez amoniaku lub wykonaj koloryzację czasową, która zmywa się po kilku myciach głowy.
 
Wybierz się do swojego fryzjera na kilka tygodni przed rozwiązaniem. Po pierwsze, aby się wyluzować, ale także by skorygować swoje strzyżenie. Po urodzeniu dziecka trudno będzie ci znaleźć czas na chwilę dla siebie! „Postaraj się więc odpowiednio na to przygotować i przystrzyż włosy przed przyjściem dziecka na świat. Dzięki temu, zachowasz ładną fryzurę nawet, jeżeli nie znajdziesz czasu na zadbanie o siebie w kolejnych miesiącach.”
 
Sytuacja się zmienia na dwa do trzech miesięcy po urodzeniu. Spadek poziomu hormonów sprawia, że bardziej lub mniej intensywnie mogą zacząć wypadać ci włosy. „Najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, który przepisze ci specjalne leki lub doradzi jaką dietę stosować, by zahamować ten proces.” Nie przejmuj się jednak, wzmożone wypadanie włosów nie trwa długo, a włosy szybko odrosną!
 
Nasza rada: Masuj swoją skórę głowy w trakcie ciąży. Dzięki temu polep szych mikrocyrkulację krwi, a także się odprężysz. Staraj się ją masować także po urodzeniu. Pozwoli ci to zahamować wypadanie włosów, które często jest wzmożone w wyniku niedostatecznego dotlenienia skóry głowy.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ