Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Balejaż: błędy, których nie należy popełniać
Balejaż: błędy, których nie należy popełniać
Farbowanie | Sroda 17 Październik 2012

Balejaż: błędy, których nie należy popełniać

Dział
0
0
0
0
Balejaż jest rodzajem trwałej koloryzacji, polegającej na rozświetleniu niektórych partii włosów w celu ukazania ślicznych kontrastów! Jednak, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, poznaj błędy, których należy unikać, aby balejaż był udany.
 
Pierwszy błąd to chęć wykonania balejażu samodzielnie w domu. Aby efekt był zadowalający, należy znać techniki koloryzacji oraz posiadać pewną zręczność przy nakładaniu farby. Rezultat nie powinien być zbyt jednolity, a przy tym ważnym jest zachowanie bazowego koloru włosów”.
 
Balejaż wykonuje się z reguły na naturalnych włosach, zachowując tym samym bazowy kolor włosów. Jest on przeznaczony przede wszystkim do włosów stonowanych lub jasnych, na których nie wymaga on aż tak wiele pracy! “ Na włosach ciemnych, należy wykonać raczej zabieg Sunlight. Podobnie, jak w przypadku balejażu, technika ta pozwala rozjaśnić włosa, jednak jego kolor pozostanie odpowiednio stonowany.” Aby zachować zdrowie Twoich włosów, staraj się zawsze zachowywać swój naturalny kolor!”
 
Należy również pamiętać, że na balejaż składa się kilka odcieni koloru, ale nie kilka różnych kolorów. "Biorąc pod uwagę, że tonacje kolorystyczne stopniowo przechodzą od nasady do końcówek włosów, będzie można zauważyć kilka odcieni, jednak wszystkie one będą wariacją tego samego koloru.” Niewyobrażalnym jest na przykład mieszanie brązowego, złotego i blond na jednej głowie!
 
Zanim przystąpisz do balejażu, pamiętaj aby wcześniej się ostrzyc! Unikaj sytuacji, w której będziesz obcinać włosy już po nałożeniu balejażu, a szczególnie unikaj nakładania farby na zniszczone końcówki.” Dlatego też, zanim przystąpimy do koloryzacji, zaczynamy od ścięcia włosów, tak, by końcówki były odświeżone i świetliste, dając niepowtarzalny rezultat.”
 
Nie nadużywaj balejażu, aby nadto nie uwrażliwić włosów. Nie powinnaś poświęcać swoich giętkich i błyszczących włosów w imię zamiłowania do koloryzacji. Nie wykonuj więc więcej niż trzech balejaży w ciągu roku. “Jeżeli pojawiają się odrosty i nie możesz doczekać się kolejnej wizyty, możesz wykorzystać technikę retuszu. W salonach Jean Louis David używamy rozjaśniających kremów, które pozwalają delikatnie rozjaśnić odrosty nie naruszając reszty włosów.”
 
Dbaj o swoje włosy także w domu. "W tym celu, używaj odpowiednich produktów, albo wykorzystując produkty do włosów farbowanych, albo odżywki nawilżające, jeżeli Twoje włosy nie są wystarczająco nawilżone.”
 
Nasza rada: Wbrew powszechnemu przekonaniu, balejaż może być wykonany także na miękkich lub cienkich włosach. Zabieg aż tak bardzo ich nie osłabi! W rzeczywistości, ta technika koloryzacji nada włosom więcej objętości i pewną teksturę.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki
Nowości
Rude włosy – dla kogo?

Farbowanie - 05 Październik 2015

Rude włosy – dla kogo?

Farbowanie na siwy kolor, opinia eksperta

Farbowanie - 18 Listopada 2014

Farbowanie na siwy kolor, opinia eksperta

Trendy w koloryzacji: beżowy blond

Farbowanie - 03 Styczeń 2013

Trendy w koloryzacji: beżowy blond

Najczęściej czytane

Propozycje fryzur

Fryzura - 04 Maj 2015

Propozycje fryzur

Włosy ombre, a sombre – jaką fryzurę wybrać?

Włosy długie - 25 Listopada 2015

Włosy ombre, a sombre – jaką fryzurę wybrać?

Cennik kosmetyczny

Usługi kosmetyczne - 08 Lipca 2015

Cennik kosmetyczny

OLAPLEX - światowy hit !

Pielęgnacja - 05 Październik 2015

OLAPLEX - światowy hit !

Fryzury półdługie damskie

Fryzura - 26 Styczeń 2015

Fryzury półdługie damskie

Aktualne promocje!

Promocje - 08 Listopada 2015

Aktualne promocje!