Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
Pokaz slajdów
4 Zdjęcia
JLD
Nowości

5 modnych i prostych koków, które łatwo zrobisz sama

Dział

Modna i efektowna fryzura, która jednocześnie będzie prosta do wykonania, wydaje się nie istnieć, dlatego odpowiedź na pytanie: „Jak szybko zrobić ładnego koka?" jest niezwykle cenna. Jak się bowiem okazuje, istnieją ciekawe upięcia, które wcale nie pochłaniają wiele czasu i energii potrzebnej do ich wykonania, a mimo tego wyglądają zachwycająco. Co więcej, sprawiają wrażenie, jakby zostały zrobione przez profesjonalnego stylistę fryzur. Warto więc poznać chociaż kilka upięć, które są jednocześnie łatwe i efektowne, aby zawsze czarować swoim wyglądem, nie tylko podczas ważnych uroczystości, ale również na co dzień.

Wszystkie zdjęcia upięć, można obejrzeć w pokazie slajdów powyżej.

Romantyczne upięcie


To doskonała propozycja dla włosów co najmniej o średniej długości, która sprawdzi się podczas ważnych okazji, np. ślubu przyjaciółki, romantycznej randki czy rodzinnej uroczystości. A jak stworzyć takiego romantycznego koka? Na początku należy wydzielić z przodu po jednym szerszym paśmie włosów, a następnie skręcić je wokół własnej osi, na całej ich długości. Tak przygotowane pasma należy przypiąć wsuwkami, aby się nie rozpadły. Pozostałą część rozpuszczonych włosów wystarczy zrolować i przypiąć spinkami tuż nad karkiem. Nie należy przejmować się, jeśli pojedyncze pasma wysuną się z misternego upięcia, a sam kok będzie luźny – właśnie o to chodzi w tej fryzurze. Romantyczne koki powinny dodawać kobiecie lekkości i subtelności. Aby jednak utrzymać włosy w ryzach, warto użyć specjalnych kosmetyków utrwalających, które są dostępne w naszych profesjonalnych salonach.


Kok z warkoczem


To kolejna odsłona romantycznej fryzury, która jednak jest bardziej uniwersalna niż niskie upięcie ze zrolowanych pasm. Już od kilku sezonów modne koki z warkoczem królują wśród najpopularniejszych stylizacji fryzur. Ten fakt nikogo nie powinien dziwić, ponieważ jest to doskonały pomysł na efektownego i zarazem prostego do wykonania koka. A jak go zrobić? Włosy wystarczy upiąć na czubku głowy w formie kucyka, a następnie podzielić go na dwa pasma o tej samej grubości. Każde z nich należy zapleść w klasyczny warkocz i na końcach związać cienką gumką, aby była jak najmniej widoczna. Ostatnim krokiem jest owinięcie warkoczy wokół włosów związanych na czubku głowy, ale każdego w przeciwnym kierunku. Całość można upiąć spinkami albo związać jeszcze jedną gumką. Tego rodzaju koki śmiało można nosić na co dzień – do pracy, szkoły czy spotkanie z przyjaciółmi, ale też podczas ważnych uroczystości. W tym ostatnim przypadku wystarczy przyozdobić fryzurę biżuteryjną spinką albo grzebykiem.


Loki i koki


Koki wykonane z pofalowanych włosów to absolutny hit w świecie mody. To ponadczasowe uczesanie, które jest bardzo proste w wykonaniu, ale daje spektakularny efekt. Co więcej, z naturalnych skrętów na głowie można wyczarować koki w kilku różnych odsłonach. Wystarczy zrobić delikatne, naturalne fale na całej długości włosów. Przyda się do tego prostownica o zaokrąglonych brzegach albo klasyczna lokówka. Kiedy już wszystkie pasma będą skręcone, można je upiąć w dowolnych sposób – ciasno , na czubku głowy albo luźno, tuż na karkiem. W pierwszym przypadku uczesanie będzie bardzo kobiece, a pojedyncze loczki okalające twarz podkreślą nieco zadziorny charakter fryzury. Natomiast luźny koczek z pofalowanych włosów to doskonały przykład niezwykle dziewczęcego, subtelnego i romantycznego uczesania.


Elegancko i wytwornie


Eleganckie uczesanie to najczęściej gładko zaczesane i ciasno upięte włosy. Taką klasyczną fryzurą, która sprawdzi się podczas najwytworniejszych uroczystości jest kok na czubku głowy. Wbrew pozorom jego wykonanie jest banalnie proste i szybkie. Aby fryzura wyglądała jak najefektowniej, warto dodatkowo wygładzić włosy prostownicą i nabłyszczyć specjalnym kosmetykiem, który jest do tego przeznaczony. Tak przygotowane pasma należy ciasno związać na czubku głowy. Powstały w ten sposób kucyk wystarczy skręcić wokół własnej osi, na całej jego długości, a następnie owinąć wokół miejsca związania włosów. Dla podtrzymania fryzury należy użyć specjalnego lakieru utrwalającego, a wsuwki wpiąć w taki sposób, aby były niewidoczne na włosach.


Messy bun – modny i szybki kok


Na koniec wart wspomnieć o jednym z największych hitów ostatnich miesięcy – messy bun to pomysł na szybkiego i prostego koka, który jest idealny na co dzień. Aby stworzyć tę modną fryzurę wystarczy związać włosy na czubku głowy i owinąć kucyka wokół własnej osi, a następnie zawinąć w „ślimaka", w miejscu, w którym włosy są zebrane w kitkę. Na koniec wystarczy związać koczek gumką albo spiąć wsuwkami. Nie można też zapomnieć o wysunięciu kilku pojedynczych pasm oraz „poluzowaniu" fryzury w taki sposób, aby sprawiała wrażenie naturalnego nieładu na głowie.

Skuteczne utrwalenie i ochrona fryzury


Choć stworzenie perfekcyjnego koka może być bardzo łatwe, to utrzymanie go niemal w idealnym stanie przez cały dzień jest znacznie trudniejszym zadaniem. Zwłaszcza w przypadku romantycznych, luźnych upięć zrobionych z pofalowanych włosów. Jednak, aby to było możliwe warto sięgnąć po kosmetyki do stylizacji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o utrwaleniu i ochronie fryzury. W naszych salonach Jean Louis David dostępne są tego rodzaju profesjonalne produkty , m.in. w postaci lakierów i żeli, dzięki którym każdy modny kok będzie wyglądał zachwycająco nie tylko po wyjściu od fryzjera.

Dowiedz się wiecej
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD