Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
Pokaz slajdów
4 Zdjęcia
JLD
Nowości

5 modnych i prostych koków, które łatwo zrobisz sama

Dział

Modna i efektowna fryzura, która jednocześnie będzie prosta do wykonania, wydaje się nie istnieć, dlatego odpowiedź na pytanie: „Jak szybko zrobić ładnego koka?" jest niezwykle cenna. Jak się bowiem okazuje, istnieją ciekawe upięcia, które wcale nie pochłaniają wiele czasu i energii potrzebnej do ich wykonania, a mimo tego wyglądają zachwycająco. Co więcej, sprawiają wrażenie, jakby zostały zrobione przez profesjonalnego stylistę fryzur. Warto więc poznać chociaż kilka upięć, które są jednocześnie łatwe i efektowne, aby zawsze czarować swoim wyglądem, nie tylko podczas ważnych uroczystości, ale również na co dzień.

Wszystkie zdjęcia upięć, można obejrzeć w pokazie slajdów powyżej.

Romantyczne upięcie


To doskonała propozycja dla włosów co najmniej o średniej długości, która sprawdzi się podczas ważnych okazji, np. ślubu przyjaciółki, romantycznej randki czy rodzinnej uroczystości. A jak stworzyć takiego romantycznego koka? Na początku należy wydzielić z przodu po jednym szerszym paśmie włosów, a następnie skręcić je wokół własnej osi, na całej ich długości. Tak przygotowane pasma należy przypiąć wsuwkami, aby się nie rozpadły. Pozostałą część rozpuszczonych włosów wystarczy zrolować i przypiąć spinkami tuż nad karkiem. Nie należy przejmować się, jeśli pojedyncze pasma wysuną się z misternego upięcia, a sam kok będzie luźny – właśnie o to chodzi w tej fryzurze. Romantyczne koki powinny dodawać kobiecie lekkości i subtelności. Aby jednak utrzymać włosy w ryzach, warto użyć specjalnych kosmetyków utrwalających, które są dostępne w naszych profesjonalnych salonach.


Kok z warkoczem


To kolejna odsłona romantycznej fryzury, która jednak jest bardziej uniwersalna niż niskie upięcie ze zrolowanych pasm. Już od kilku sezonów modne koki z warkoczem królują wśród najpopularniejszych stylizacji fryzur. Ten fakt nikogo nie powinien dziwić, ponieważ jest to doskonały pomysł na efektownego i zarazem prostego do wykonania koka. A jak go zrobić? Włosy wystarczy upiąć na czubku głowy w formie kucyka, a następnie podzielić go na dwa pasma o tej samej grubości. Każde z nich należy zapleść w klasyczny warkocz i na końcach związać cienką gumką, aby była jak najmniej widoczna. Ostatnim krokiem jest owinięcie warkoczy wokół włosów związanych na czubku głowy, ale każdego w przeciwnym kierunku. Całość można upiąć spinkami albo związać jeszcze jedną gumką. Tego rodzaju koki śmiało można nosić na co dzień – do pracy, szkoły czy spotkanie z przyjaciółmi, ale też podczas ważnych uroczystości. W tym ostatnim przypadku wystarczy przyozdobić fryzurę biżuteryjną spinką albo grzebykiem.


Loki i koki


Koki wykonane z pofalowanych włosów to absolutny hit w świecie mody. To ponadczasowe uczesanie, które jest bardzo proste w wykonaniu, ale daje spektakularny efekt. Co więcej, z naturalnych skrętów na głowie można wyczarować koki w kilku różnych odsłonach. Wystarczy zrobić delikatne, naturalne fale na całej długości włosów. Przyda się do tego prostownica o zaokrąglonych brzegach albo klasyczna lokówka. Kiedy już wszystkie pasma będą skręcone, można je upiąć w dowolnych sposób – ciasno , na czubku głowy albo luźno, tuż na karkiem. W pierwszym przypadku uczesanie będzie bardzo kobiece, a pojedyncze loczki okalające twarz podkreślą nieco zadziorny charakter fryzury. Natomiast luźny koczek z pofalowanych włosów to doskonały przykład niezwykle dziewczęcego, subtelnego i romantycznego uczesania.


Elegancko i wytwornie


Eleganckie uczesanie to najczęściej gładko zaczesane i ciasno upięte włosy. Taką klasyczną fryzurą, która sprawdzi się podczas najwytworniejszych uroczystości jest kok na czubku głowy. Wbrew pozorom jego wykonanie jest banalnie proste i szybkie. Aby fryzura wyglądała jak najefektowniej, warto dodatkowo wygładzić włosy prostownicą i nabłyszczyć specjalnym kosmetykiem, który jest do tego przeznaczony. Tak przygotowane pasma należy ciasno związać na czubku głowy. Powstały w ten sposób kucyk wystarczy skręcić wokół własnej osi, na całej jego długości, a następnie owinąć wokół miejsca związania włosów. Dla podtrzymania fryzury należy użyć specjalnego lakieru utrwalającego, a wsuwki wpiąć w taki sposób, aby były niewidoczne na włosach.


Messy bun – modny i szybki kok


Na koniec wart wspomnieć o jednym z największych hitów ostatnich miesięcy – messy bun to pomysł na szybkiego i prostego koka, który jest idealny na co dzień. Aby stworzyć tę modną fryzurę wystarczy związać włosy na czubku głowy i owinąć kucyka wokół własnej osi, a następnie zawinąć w „ślimaka", w miejscu, w którym włosy są zebrane w kitkę. Na koniec wystarczy związać koczek gumką albo spiąć wsuwkami. Nie można też zapomnieć o wysunięciu kilku pojedynczych pasm oraz „poluzowaniu" fryzury w taki sposób, aby sprawiała wrażenie naturalnego nieładu na głowie.

Skuteczne utrwalenie i ochrona fryzury


Choć stworzenie perfekcyjnego koka może być bardzo łatwe, to utrzymanie go niemal w idealnym stanie przez cały dzień jest znacznie trudniejszym zadaniem. Zwłaszcza w przypadku romantycznych, luźnych upięć zrobionych z pofalowanych włosów. Jednak, aby to było możliwe warto sięgnąć po kosmetyki do stylizacji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o utrwaleniu i ochronie fryzury. W naszych salonach Jean Louis David dostępne są tego rodzaju profesjonalne produkty , m.in. w postaci lakierów i żeli, dzięki którym każdy modny kok będzie wyglądał zachwycająco nie tylko po wyjściu od fryzjera.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ

JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD
JLD