Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

3 etapy robienia plecionego koka
3 etapy robienia plecionego koka
Fryzura

3 etapy robienia plecionego koka

Dział
Nie lubisz spędzać godzin w łazience, ale chcesz zrobić niecodzienną fryzurę? Oto pleciony kok w 3 prostych etapach dla kobiet w pośpiechu…
 
Etap nr 1: Zapleć włosy. Zrób kucyk w miejscu, gdzie chcesz umieścić swój kok: na wysokości karku, u góry, na boku. Zapleć go nie ściskając za mocno. Niemniej jednak, nie powinnaś też robić luźnego warkocza. W przeciwnym razie, nie będzie on widoczny. Aby umocować warkocz po dwóch stronach, zaopatrz się w cienką gumkę w kolorze twoich włosów, by nie było jej widać, gdy warkocz będzie zawinięty.
 
Etap nr 2: Owiń warkocz wokół własnej osi. Zrób spiralę, regularną lub nie, pełną objętości lub płaską, u podstawy twojego warkocza, zawijając go w kok. Pozostaw trochę miejsca, aby nadać mu struktury i pamiętaj o tym, by założyć przezroczystą gumkę, która zapewni mu długotrwałość. Aby związać go w wybraną formę (okrągłą, owalną, podłużną, asymetryczną…), zaopatrz się w kokówki lub płaskie spinki, które będą idealnie trzymać twoją fryzurę w dyskretny sposób.
 
Etap nr 3: Surowy czy luźny kok – dokonaj wyboru. Gdy zapleciesz warkocz, powinnaś pomyśleć, w jaki sposób go związać. Jeśli chcesz, by miał surowy charakter, spryskaj lakierem lub spray’em do modelowania fryzur każdy wystający kosmyk. Jeśli wolisz szykowny styl bohemy, rozluźnij kok wyjmując z niego kilka kosmyków w chaotyczny sposób. Możesz także potargać ulizaną część i sprawić, by część zmierzwionych włosów opadała na twarz podkreślając rockowy potencjał tej fryzury. Kobiety, które najbardziej się spieszą, mogą zatrzymać się na drugim etapie. Kok ten ma wystarczająco wyraźny charakter i nie potrzebuje ozdób.
 
© Pixelformula / Pokaz Dolce & Gabbana prêt-à-porter, Jesień-Zima 2014-2015 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ