Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

łupież
łupież
łupież
Eksperci

Jak pozbyć się łupieżu ?

Dział

Pojawiający się łupież we włosach? Dowiedz się, dlaczego i poznaj rady ekspertów dotyczące jego pozbycia się.


W jaki sposób pojawia się łupież ?


Jest to martwy naskórek, który odrywa się od skóry głowy, kiedy ta się regeneruje. Cykl reprodukcji skóry trwa około 3 dni. Łupież [Mówimy stop łupieżowi] jest usuwany przy każdym myciu głowy.


Dlaczego łupież produkuje się w nadmiarze?


Powody są liczne. „Należy najpierw zaznaczyć, że istnieje kilka typów łupieżu [Łupież, pozbycie się go na zawsze jest możliwe]. Łupież suchy opada najczęściej na ramiona, łupież tłusty przykleja się do skóry głowy. Istnieje też łupież przelotny, który pojawia się wraz ze złym trybem życia ( nadmiar pokarmów np. w czasie świąt), jak i łupież przewlekły wymagający leczenia. Ponadto, niektóre osoby są przekonane, że mają problem z łupieżem, a tak naprawdę cierpią na łuszczycę."


Jak go leczyć ?


Należy myć głowę maksymalnie dwa, trzy razy w tygodniu." Trzeba dobrze zaplanować częstotliwość mycia głowy [Jak często myć głowę?]. W rzeczywistości, codzienne podrażnianie gruczołów łojowych powoduje nadmierną produkcję łupieżu. Z drugiej strony, istnieje wiele bardzo skutecznych specyfików zwalczających łupież: szampony przeciw łupieżowe, albo płyny do nakładania na noc. Przede wszystkim, należy być wytrwałym w leczeniu w celu uzyskania jednoznacznego wyniku."


Nasza rada


Jeżeli łupież nie znika, pomimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych, warto umówić się bez żadnego zastanawiania na wizytę u dermatologa. Lekarz postawi preofesjonalną diagnozę i przepisze odpowiednie leczenie.

Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ