Utrzymaj połysk na włosach - porady

Utrzymaj połysk na włosach - porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO Radzi AUREA SANCHEZ-COLETTO

Technika Gloss stosowana jest wyłącznie w salonach Jean Louis David. Polega ona na koloryzacji ton w ton w celu nadania włosom połysku. Dzięki temu, kolor jest wysublimowany, natomiast odrosty nie są widoczne. Kolor naturalnie się zmywa. Istnieje kilka sposobów na maksymalne zachowanie połysku na włosach. Oto i one.

 

Technika Gloss ożywia naturalny kolor bez efektu widocznych odrostów. „W salonie Jean Louis David, jest to najlepszy sposób na uzyskanie połysku. Nietrwałe farbowanie, zmywalne po kilkakrotnym umyciu włosów, dodaje im połysku i ożywia kolor. Dzięki temu unikniesz radykalnej zmiany, a przy tym ożywisz kolor”.

 

Po skorzystaniu z usługi Gloss w salonie, twój fryzjer ma ci do zaproponowania rytuał Color Therapy. „Jest to prawdziwy zabieg pielęgnacyjny w salonach Jean Louis David – gama Color Therapy nawadnia i ożywia kolor twoich włosów. Rezultat? Włosy są lśniące i miękkie, a kolor odświeżony”.

 

W salonie, w skład tego zabiegu wchodzą trzy produkty. „Masaż skóry głowy odbywa się przy użyciu szamponu Intensywny Kolor. Twój fryzjer wykorzysta ten moment w celu określenia odcienia koloru, który wymaga ożywienia. W przypadku blondynek, należy ożywić jasne refleksy, natomiast w przypadku brunetek – brązowe. Po umyciu włosów szamponem, należy zaaplikować na 3 minuty maskę, zawierającą niezbędne pigmenty. Końcowym etapem rytuału jest nałożenie mleczka bez spłukiwania Kolor Ultime, w celu ułatwienia rozczesywania włosów i ułożenia fryzury. Twój ożywiony kolor znów jest pełen połysku, który trwać będzie przez długi czas”.

 

Nasza rada: Jeśli chcesz zachować długotrwały połysk włosów, użyj Protokołu pielęgnacyjnego Color Therapy w domu. Czym się on różni od tego w salonie? Tym, że nie będziesz mogła dostosować etapu „maski” do swoich włosów. „W domu, możesz zdecydować o użyciu trzech produktów lub nie. Wszystko zależy od jakości twojego koloru, czasu, którym dysponujesz oraz od natury twoich włosów. W przypadku gęstych włosów możesz użyć wszystkich trzech produktów, natomiast w przypadku cienkich – zrezygnuj z maski, która obciąża włosy”.

 

© Pixelformula / Pokaz H&M prêt-à-porter, Jesień-Zima 2013-2014 © Jean Louis David

Powiązane artykuły

Odcienie blondu na zimę

100% Trendy - 14 listopada 2013

Odcienie blondu na zimę

Produkty

Szampon Intensywny kolor

Color Therapy
Szampon Intensywny kolor

ZAPRASZAMY DO SALONU

Ekspert