Jak zrobić warkocza na boku?

Jak zrobić warkocza na boku?

Romantyczny i nawiązujący do stylu bohemy warkocz na boku jest modną, letnią fryzurą już od kilku sezonów. Jest łatwy w realizacji i stanowi idealne uczesanie dla osób o długich włosach. Nie zaliczasz się do tego grona? Pomyśl o przedłużeniach!

 

Poznaj nasze wskazówki, jak wykonać warkocza na boku. Podzieliliśmy je na kilka etapów:

 

Etap 1:

Warkocz spleciony na boku może być wykonany zarówno na prostych, jak i na kręconych włosach. Rodzaj włosów nie ma w tym wypadku większego znaczenia. Wyznacz przedziałek pośrodku głowy, aby wpisać się w obecne trendy lub na boku, w zależności od ułożenia twoich włosów.

 

Etap 2:

Aby fryzura wyglądała jeszcze bardziej efektownie, dodaj objętości włosom u nasady. Tapirując włosy nadasz im odpowiednią teksturę i sprawisz, że będą wyglądały na gęstsze i pełniejsze.

 

Etap 3:

Określ stronę, po której ma znajdować się twój warkocz. Najczęściej warkocz splatany jest na boku przeciwległym do przedziałka, a więc po stronie, po której znajduje się więcej włosów. Pozostaw wokół twarzy kilka swobodnych kosmyków włosów, które wzbogacą fryzurę o nutkę stylu bohemy. Spleć włosy wykonując na nich klasycznego warkocza z trzech części. Najpierw podziel włosy na trzy części, a następnie przekładaj na zmianę zewnętrzne pasma włosów do środka.

 

Etap 4:

Zakończ warkocza związując go tuż przy końcówkach. Wykorzystaj w tym celu gumkę z haczykiem lub wstążeczkę, aby upięcie wyglądało jeszcze bardziej kobieco i delikatnie.

 

Etap 5:

Chcąc zachować nieskazitelnie wyglądającego warkocza na dłużej, spryskaj całą fryzurę obficie lakierem.

 

© Pixelformula, Pokaz Alexander Wang Prêt-à-Porter, Wiosna-Lato 2013 © Jean Louis David

Powiązane artykuły

Szykowny daszek prosto z wybiegów

Nowości - 16 lipca 2013

Szykowny daszek prosto z wybiegów

Ślub: 3 fryzury dla świadków

100% Trendy - 26 maja 2014

Ślub: 3 fryzury dla świadków

Fryzury dla długich włosów

Ekspert radzi - 25 stycznia 2013

Fryzury dla długich włosów

Produkty

Fix Spray

Urban Style
Fix Spray

ZAPRASZAMY DO SALONU