Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Zarezerwuj wizytę on-line
Balejaż: błędy, których nie należy popełniać
Balejaż: błędy, których nie należy popełniać
Farbowanie | Sroda 17 Październik 2012

Balejaż: błędy, których nie należy popełniać

Dział
0
0
0
0
Balejaż jest rodzajem trwałej koloryzacji, polegającej na rozświetleniu niektórych partii włosów w celu ukazania ślicznych kontrastów! Jednak, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, poznaj błędy, których należy unikać, aby balejaż był udany.
 
Pierwszy błąd to chęć wykonania balejażu samodzielnie w domu. Aby efekt był zadowalający, należy znać techniki koloryzacji oraz posiadać pewną zręczność przy nakładaniu farby. Rezultat nie powinien być zbyt jednolity, a przy tym ważnym jest zachowanie bazowego koloru włosów”.
 
Balejaż wykonuje się z reguły na naturalnych włosach, zachowując tym samym bazowy kolor włosów. Jest on przeznaczony przede wszystkim do włosów stonowanych lub jasnych, na których nie wymaga on aż tak wiele pracy! “ Na włosach ciemnych, należy wykonać raczej zabieg Sunlight. Podobnie, jak w przypadku balejażu, technika ta pozwala rozjaśnić włosa, jednak jego kolor pozostanie odpowiednio stonowany.” Aby zachować zdrowie Twoich włosów, staraj się zawsze zachowywać swój naturalny kolor!”
 
Należy również pamiętać, że na balejaż składa się kilka odcieni koloru, ale nie kilka różnych kolorów. "Biorąc pod uwagę, że tonacje kolorystyczne stopniowo przechodzą od nasady do końcówek włosów, będzie można zauważyć kilka odcieni, jednak wszystkie one będą wariacją tego samego koloru.” Niewyobrażalnym jest na przykład mieszanie brązowego, złotego i blond na jednej głowie!
 
Zanim przystąpisz do balejażu, pamiętaj aby wcześniej się ostrzyc! Unikaj sytuacji, w której będziesz obcinać włosy już po nałożeniu balejażu, a szczególnie unikaj nakładania farby na zniszczone końcówki.” Dlatego też, zanim przystąpimy do koloryzacji, zaczynamy od ścięcia włosów, tak, by końcówki były odświeżone i świetliste, dając niepowtarzalny rezultat.”
 
Nie nadużywaj balejażu, aby nadto nie uwrażliwić włosów. Nie powinnaś poświęcać swoich giętkich i błyszczących włosów w imię zamiłowania do koloryzacji. Nie wykonuj więc więcej niż trzech balejaży w ciągu roku. “Jeżeli pojawiają się odrosty i nie możesz doczekać się kolejnej wizyty, możesz wykorzystać technikę retuszu. W salonach Jean Louis David używamy rozjaśniających kremów, które pozwalają delikatnie rozjaśnić odrosty nie naruszając reszty włosów.”
 
Dbaj o swoje włosy także w domu. "W tym celu, używaj odpowiednich produktów, albo wykorzystując produkty do włosów farbowanych, albo odżywki nawilżające, jeżeli Twoje włosy nie są wystarczająco nawilżone.”
 
Nasza rada: Wbrew powszechnemu przekonaniu, balejaż może być wykonany także na miękkich lub cienkich włosach. Zabieg aż tak bardzo ich nie osłabi! W rzeczywistości, ta technika koloryzacji nada włosom więcej objętości i pewną teksturę.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki
Nowości
Przejdź z brązu na blond

Farbowanie - 20 Czerwca 2013

Przejdź z brązu na blond

Rude włosy – dla kogo?

Farbowanie - 05 Październik 2015

Rude włosy – dla kogo?

Pytanie
Jesienią najważniejszą sprawą związaną z włosami będzie dla Ciebie:
Głosowanie

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Najczęściej czytane

OLAPLEX - światowy hit !

Pielęgnacja - 05 Październik 2015

OLAPLEX - światowy hit !

Promocja w salonach Jean Louis David !

Nowości - 29 Styczeń 2016

Promocja w salonach Jean Louis David !

Karta Stałego Klienta

Nowości - 27 Październik 2015

Karta Stałego Klienta

Cennik kosmetyczny

Usługi kosmetyczne - 08 Lipca 2015

Cennik kosmetyczny

Cieniowane strzyżenie, brunetka

Kolekcje - 01 Październik 2015

Cieniowane strzyżenie, brunetka

Blondynka

Kolekcje - 01 Październik 2015

Blondynka

Jak dobrze używać pianki do włosów

Fryzura - 12 Grudzień 2012

Jak dobrze używać pianki do włosów